Scotsman ledomat EC 47 EcoX XSafe
Scotsman EC 47 EcoX XSafe je profesionalni samostojeći ledomat namijenjen objektima kojima je potrebna pouzdana proizvodnja Gourmet kristalno čistih kocki leda uz kompaktne dimenzije i jednostavno održavanje. Ovaj model proizvodi do 25 kg leda u 24 sata i raspolaže internim spremnikom kapaciteta 9 kg, što ga čini odličnim izborom za manje i srednje ugostiteljske prostore.
Izrađen je od otpornog nehrđajućeg čelika i opremljen naprednim kompjuteriziranim kontrolama za siguran i stabilan rad. Posebna prednost modela EC 47 je integrisani XSafe sistem prirodne sanitacije unutar komore uređaja, koji radi automatski 24/7 i pomaže održavanju čistoće i sigurnosti leda.
| Osnovne karakteristike | |
|---|---|
| Model | Scotsman EC 47 EcoX XSafe |
| Tip uređaja | Self Contained Ice Machine |
| Maksimalna proizvodnja | 25 kg / 24 h |
| Kapacitet spremnika | 9 kg |
| Kondenzacijski sistem | Air cooled / Water cooled |
| Rashladni plin | R290 |
| Napon | 230/50/1 |
| Vrsta leda | |
| EC M 47 | Medium Gourmet 20 g, Ø 30 x H 34 mm |
| Glavne prednosti | |
| Vrsta leda | Proizvodi individualne Gourmet kristalno čiste kocke leda |
| Kućište | Otporno kućište od nehrđajućeg čelika |
| Kontrole | Napredne kompjuterizirane dijagnostičke kontrole |
| Ugradnja | Prednji ulaz i izlaz zraka kod air-cooled modela za built-in instalaciju |
| Održavanje filtera | Prednji filter zraka kondenzatora je uklonjiv i periv kod air-cooled modela |
| Pristup spremniku | Ergonomski dizajniran pristup spremniku sa disappearing vratima |
| Zatvaranje vrata | Sistem ublaženog zatvaranja vrata |
| Zaštita sistema | Vodeni sistem zaštićen patentiranim anti-scale sistemom |
| PWD sistem | Progressive Water Discharge sistem ispumpava višak vode do 15 metara |
| Dodatna oprema | Nogice nisu uključene i naručuju se zasebno |
| XSafe | Prirodni sanitacijski sistem integrisan u komoru uređaja, aktivan 24/7 |
| Radni uslovi | |
| Temperatura zraka | Min. 10 °C / Max. 43 °C |
| Temperatura vode | Min. 5 °C / Max. 38 °C |
| Pritisak vode | Min. 1 bar (14 psi) / Max. 5 bar (70 psi) |
| Električni napon | -10% / +10% |
Scotsman EC 47 EcoX XSafe je praktično rješenje za objekte kojima je potreban kvalitetan Gourmet led, kompaktan uređaj i dodatna higijenska sigurnost. Zahvaljujući XSafe sistemu, jednostavnom održavanju i profesionalnoj konstrukciji, ovaj model je odličan izbor za svakodnevnu upotrebu u ugostiteljstvu.





There are no reviews yet.