Scotsman ledomat EC 227 EcoX XSafe
Scotsman EC 227 EcoX XSafe je profesionalni samostojeći ledomat namijenjen objektima kojima je potrebna velika dnevna proizvodnja Gourmet kristalno čistih kocki leda uz siguran rad i jednostavno održavanje. Ovaj model proizvodi do 165 kg leda u 24 sata i raspolaže internim spremnikom kapaciteta 70 kg, što ga čini odličnim izborom za prometne ugostiteljske objekte sa većom potrošnjom leda.
Izrađen je od otpornog nehrđajućeg čelika i opremljen funkcijama koje olakšavaju svakodnevnu profesionalnu upotrebu. Integrisani XSafe sistem prirodne sanitacije radi automatski 24/7, dok ON-OFF prekidač, vidljiv alarm održavanja i praktičan pristup filteru dodatno doprinose jednostavnom upravljanju i higijenskoj sigurnosti.
| Osnovne karakteristike | |
|---|---|
| Model | Scotsman EC 227 EcoX XSafe |
| Tip uređaja | Self Contained Ice Machine |
| Maksimalna proizvodnja | 165 kg / 24 h |
| Kapacitet spremnika | 70 kg |
| Kondenzacijski sistem | Air cooled |
| Rashladni plin | R290 |
| Napon | 230/50/1 |
| Vrsta leda | |
| EC M 227 | Medium Gourmet 20 g, Ø 30 x H 34 mm |
| Glavne prednosti | |
| Vrsta leda | Proizvodi individualne Gourmet kristalno čiste kocke leda |
| Kućište | Otporno kućište od nehrđajućeg čelika |
| Ugradnja | Prednji ulaz i izlaz zraka kod air cooled modela za built-in instalaciju |
| Održavanje filtera | Prednji filter zraka kondenzatora je uklonjiv i periv kod air cooled modela |
| Prekidač | Jednostavno dostupan ON-OFF prekidač na prednjem panelu |
| Alarm održavanja | Vidljiv rutinski maintenance alarm na prednjem panelu |
| Pristup spremniku | Ergonomski dizajniran pristup spremniku sa disappearing vratima |
| Zatvaranje vrata | Sistem ublaženog zatvaranja vrata |
| PWD sistem | Progressive Water Discharge sistem ispumpava višak vode do 15 metara |
| XSafe | Prirodni sanitacijski sistem integrisan u ledomat, aktivan 24/7 |
| Radni uslovi | |
| Temperatura zraka | Min. 10 °C / Max. 43 °C |
| Temperatura vode | Min. 5 °C / Max. 38 °C |
| Pritisak vode | Min. 1 bar (14 psi) / Max. 5 bar (70 psi) |
| Električni napon | -10% / +10% |
Scotsman EC 227 EcoX XSafe je odlično rješenje za objekte kojima je potrebna velika količina premium Gourmet leda, pouzdane performanse i dodatna higijenska zaštita. Zahvaljujući velikom kapacitetu proizvodnje i spremnika, ovaj model je prilagođen intenzivnijem profesionalnom radu u ugostiteljstvu.





There are no reviews yet.