Scotsman ledomat EC 127 EcoX XSafe
Scotsman EC 127 EcoX XSafe je profesionalni samostojeći ledomat namijenjen objektima kojima je potrebna pouzdana dnevna proizvodnja Gourmet kristalno čistih kocki leda uz jednostavno održavanje i siguran rad. Ovaj model proizvodi do 75 kg leda u 24 sata i raspolaže internim spremnikom kapaciteta 39 kg, što ga čini odličnim izborom za ugostiteljske objekte sa većom dnevnom potrošnjom leda.
Izrađen je od otpornog nehrđajućeg čelika i opremljen naprednim kompjuteriziranim kontrolama za stabilne performanse. Dodatnu vrijednost daje integrisani XSafe sistem prirodne sanitacije, koji radi automatski 24/7 i pomaže održavanju higijene i sigurnosti leda u profesionalnom radu.
| Osnovne karakteristike | |
|---|---|
| Model | Scotsman EC 127 EcoX XSafe |
| Tip uređaja | Self Contained Ice Machine |
| Maksimalna proizvodnja | 75 kg / 24 h |
| Kapacitet spremnika | 39 kg |
| Kondenzacijski sistem | Air cooled |
| Rashladni plin | R290 |
| Napon | 230/50/1 |
| Vrsta leda | |
| EC M 127 | Medium Gourmet 20 g, Ø 30 x H 34 mm |
| Glavne prednosti | |
| Vrsta leda | Proizvodi individualne Gourmet kristalno čiste kocke leda |
| Kućište | Otporno kućište od nehrđajućeg čelika |
| Kontrole | Napredne kompjuterizirane kontrole |
| Ugradnja | Prednji ulaz i izlaz zraka kod air-cooled modela za built-in instalaciju |
| Održavanje filtera | Prednji filter zraka kondenzatora je uklonjiv i periv kod air-cooled modela |
| Alarm održavanja | Rutinski maintenance alarm vidljiv na prednjem panelu |
| Pristup spremniku | Ergonomski dizajniran pristup spremniku sa disappearing vratima |
| Zatvaranje vrata | Sistem ublaženog zatvaranja vrata |
| Zaštita sistema | Vodeni sistem zaštićen patentiranim anti-scale sistemom |
| PWD sistem | Progressive Water Discharge sistem ispumpava višak vode do 15 metara |
| XSafe | Prirodni sanitacijski sistem integrisan u komoru uređaja, aktivan 24/7 |
| Radni uslovi | |
| Temperatura zraka | Min. 10 °C / Max. 43 °C |
| Temperatura vode | Min. 5 °C / Max. 38 °C |
| Pritisak vode | Min. 1 bar (14 psi) / Max. 5 bar (70 psi) |
| Električni napon | -10% / +10% |
Scotsman EC 127 EcoX XSafe je odlično rješenje za objekte kojima je potreban kvalitetan Gourmet led, veći kapacitet spremnika i dodatna higijenska zaštita. Zahvaljujući XSafe sistemu, profesionalnoj konstrukciji i praktičnom održavanju, ovaj model je idealan za svakodnevnu intenzivniju upotrebu u ugostiteljstvu.





There are no reviews yet.